';

علت ترک سایت توسط کاربران

علت ترک سایت توسط کاربران

بر اساس بررسی های انجام شده مدت زمانی که کاربران به بررسی سایت شما می پردازند کمتر از 15 ثانیه است. یعنی شما باید در مدت زمان کمتر از 15 ثانیه توجه کاربر را به سایت خود جلب کنید، اگر موفق نشوید کاربر به سادگی وبسایت شما را ترک می کند. شما باید بدانید چه موضوعی سبب می شود تا ترک سایت توسط کاربر اتفاق بیافتد.

علت ترک سایت توسط بازدیدکنندگان چیست؟

طراحی سایت شما قدیمی است

این یک حقیقت تلخ است، اما همه ما کتاب های خود را با تماشای جلد آنها قضاوت می کنیم. تحقیقات اخیر نشان داده که بیشتر افراد در ابتدا به طراحی سایت توجه می کنند و در صورت نداشتن جذابیت به ترک سایت می پردازند، در نتیجه داشتن یک طراحی جذاب برای سایت اهمیت بسیار بالایی دارد. بنابراین اگر سایت شما هنوز یک سایت با طراحی قدیمی به نظر می رسد، مطمئنا زمان مناسبی برای بروزرسانی ظاهر وب سایت شماست.

سایت شما فاقد شخصیت است

شخصیت سازی در برند و وب سایت و کمپین های بازاریابی شما بسیار حائز اهمیت است. ارتباط بین برند و مشتریان به شدت به شخصیتی که شما از برند خودتان ساخته اید ارتباط دارد. شخصیت سازی صرفا برای برند نیست و شما می توانید برای وبسایت خود یک شخصیت سازمانی تعریف کنید.

پیشنهاد میکنیم این مطلب روانشناسی رنگ در برندسازی را مطالعه کنید.

سرعت لود شدن سایت پایین است

تحقیقات انجام شده نشان می دهد هنگام بررسی عملکرد سایت، سرعت لود شدن اهمیت بسیاری دارد. در اینجا چندین آمار از بررسی این موضوع مشاهده می کنید:

47% از بازدیدکنندگان انتظار دارند که یک صفحه وب در دو ثانیه یا کمتر بارگیری شود. 40% وب سایت هایی را که بیش از سه ثانیه زمان برای لود شدن نیاز دارد را ترک می کنند. حتی تاخیر یک ثانیه ای (یا انتظار بیش از 1 ثانیه) رضایت مشتری را در حدود 16% کاهش می دهد. اگر بهینه سازی سایت خود را رها کرده اید، این کار را در صدر لیست کارهای خود قرار دهید.

سایت شما رسپانسیو نیست

اگر سایت شما با دستگاه های تلفن همراه سازگار نیست، احتمالا در رتبه بندی جستجوی ارگانیک رتبه کمتری می گیرید. این مسئله تنها به این موضوع ختم نمی شود: براساس تحقیقات جمع آوری شده، “30% از خریدارانی را که قصد خرید آنلاین دارند، در صورت ریسپانسیو نبودن سایت در موبایل، به ترک سایت می پردازند. تبدیل یک سایت معمولی به یک سایت سازگار با موبایل یک کار طاقت فرسایی است، اما آیا واقعا می توانید این همه ترافیک و فروش را از دست بدهید؟

ریسپانسیو بودن سایت به کاهش ترک سایت کمک بسیاری می کند

انتخاب فونت مناسب

فونت هایی که استفاده می کنید و همچنین رنگ متن و پس زمینه شما می تواند تعیین کند که بازدیدکنندگان مطالب را در وب سایت شما به راحتی بخوانند و هضم کنند. اگر به راحتی قابل خواندن نباشد، به راحتی نمی توانید بازدیدکننده را به یک کاربر وفادار تبدیل کنید.

به جز استفاده از فونت های فانتزی هیچ قانون سفت و سختی در مورد استفاده و عدم استفاده از فونت ها وجود ندارد. در عوض، از ترکیبات رنگی با کنتراست بالا استفاده کنید، از فونت سریف ساده یا فونت های سنس سریف برای بهترین نتایج بهره بگیرید. در اینجا چند نکته و ایده در مورد انتخاب فونت های مناسب برای پیشگیری از ترک سایت توسط کاربر شما فراهم آورده ایم.

اندازه فونت

از فونت های سایز بزرگ استفاده کنید تا بازدیدکنندگان تجربه بهتری هنگام استفاده از مرورگرها در کامپیوتر شخصی و تلفن های همراه خود داشته باشند. برای عناوین، از اندازه فونت 22 پیکسل یا بزرگتر استفاده کنید. برای بدنه سایت از اندازه فونت 14 پیکسل یا بزرگتر استفاده کنید.

دیدگاه‌ها
اشتراک گذاری
وید استودیو

پاسخ دهید