';

دلایل استفاده از سایت سازگار با موبایل یا موبایل فرندلی

دلایل استفاده از سایت سازگار با موبایل یا موبایل فرندلی

برخی از کسب و کارها به دلیل کمبود منابع یا عدم آگاهی از ارزش های موبایل فرندلی، هنوز در برابر استفاده از سایت سازگار با موبایل مقاومت نشان می دهند. اگر شما هم جز این گروه هستید، بهتر است درباره این موضوع تجدید نظر کنید. در سال 2007، حدود 1 میلیون وب سایت نسخه موبایل وجود داشت و این تعداد تا سال 2017 حدودا به 150 میلیون سایت رسید. مشخص است که وب سایت های سازگار با موبایل در سال های آینده به صورت تصاعدی افزایش می یابند. ولی به نظرتان علت این موضوع چیست؟

چرا باید سایتمان سازگار با موبایل باشد؟

استفاده چشمگیر مشتریان از موبایل

طبق مطالعات انجام شده، حدود 40% افرادی که تلفن همراه دارند برای استفاده آنلاین از آن استفاده می کنند و نیمی از آن ها حداقل یکبار در روز با موبایل خود آنلاین می شوند. از ابتدای سال 2013، تغییراتی در ترندهای خرید رخ داد، حدس بزنید آن زمان چه اتفاقی افتاد؟ خرید کردن با استفاده از موبایل، نسبت به دیگر روش های خرید همانند pc و کامپیوتر چندین برابر شد.

مردم اطلاعات و خدمات را در سریع ترین زمان ممکن می خواهند. با پیشرفت تکنولوژی، امکان دسترسی به این اطلاعات و خدمات از طریق تلفن های همراه امکان پذیر شد و آن ها به روشنی این راه را ترجیح می دهند. به احتمال خیلی زیاد آن دسته از شرکت هایی که هنوز سازگار با موبایل نیستند، فرصت جذب مشتری را از دست می دهند.

این روز ها اکثر کاربران کارهای اینترنتی خود را با موبایل انجام می دهند به همین دلیل داشتن یک سایت سازگار با موبایل لازم است.

پیشنهاد می کنیم مطلب چگونه زمان ماندگاری کاربر در سایت را افزایش دهیم؟ را مطالعه فرمایید.

اولویت قرار دادن گوگل در رتبه بندی

گوگل وب سایت هایی که سازگاری کمتری با موبایل دارند را جریمه می کند تا اطمینان حاصل کند وب سایت هایی که از نظر موبایل فرندلی دارای رتبه بالاتری هستند و تجربه کاربری بهتری را برای جستجوگران تلفن همراه فراهم می کنند در اختیار مردم قرار می دهد. هدف گوگل افزایش ترافیک جستجو است، از جمله ترافیک جستجوی تلفن همراه، و شما می توانید از آن به نفع خود استفاده کنید. در ادامه نقل قولی از یک پست وبلاگ گوگل در مورد این موضوع برای شما فراهم آورده ایم.

ما در حال رتبه بندی صفحات سازگار با موبایل در نتایج جستجوی تلفن همراه هستیم. اکنون جستجوگران می توانند به راحتی مطالب با کیفیت و مرتبطی در نتایج جستجو پیدا کنند که متن ها بدون ضربه زدن روی لینک یا بزرگنمایی قابل خواندن بوده، گزینه های مورد نیاز مخاطبان برای آن ها فراهم آورده شده و صفحه از محتوای غیرقابل پخش و حرکت افقی جلوگیری می کند.

دیدگاه‌ها
اشتراک گذاری
وید استودیو

پاسخ دهید