';

چگونه زمان ماندگاری کاربر در سایت را افزایش دهیم؟

چگونه زمان ماندگاری کاربر در سایت را افزایش دهیم؟

در مطلب گذشته دلایلی که سبب ترک سایت توسط کاربر می شود را مطالعه کردید، در این مقاله به راهکار هایی برای حل مشکل زمان ماندگاری کاربر در سایت می پردازیم. اکنون ما در مورد چگونگی افزایش زمان ماندگاری بازدیدکنندگان در سایت توضیحاتی را ارائه می دهیم، طبق این توضیحات می توانید با این راهکارها دقایق حضور آنها را بیشتر کرده و آن ها را به مشتریانی وفادار تبدیل کنید.

طراحی سایت خود را مدرن کنید

یکی از ترفند هایی که سبب افزایش زمان ماندگاری کاربر در سایت می شود، آپدیت طراحی سایت است. اگر سایت شما هنوز پر از تصاویر متحرک، طراحی های اضافی و دمده است، پیشنهاد می کنیم یک طراحی مجدد انجام دهید. طبق نتایج بدست آمده، شما فقط 15 ثانیه (یا کمتر) زمان دارید تا بازدیدکنندگان جدید را با طراحی زیبای خود ترغیب به ماندن در سایت بکنید.

استفاده از فونت های کمتر

یک تاثیری ایجاد کنید که بازدیدکننده شما در همان دقایق اول متوجه آن شود. اگر از چند فونت در صفحه اصلی خود استفاده می کنید، تعداد آنها را کاهش دهید تا ظاهری مدرن تر ایجاد کنید.

تصاویر خود را بهبود بخشید

یکی از راهکارهایی که به افزایش زمان ماندگاری کاربر در سایت کمک می کند، استفاده از تصاویر جذاب و مرتبط با موضوع سایت است. این موضوع غیرقابل انکار است که هیچکس نمی تواند در برابر تصویر یک گربه ناز مقاومت کند، اما شما نمی توانید در صفحات وب سایت خود از عکس گربه استفاده کنید و ایده استفاده از عکس گربه برای شما کاربردی ندارد و شما باید از عکسی جذاب و متناسب با موضوع سایت خود استفاده کنید. شما می توانید عکس های مرتبطی نسبت به موضوع سایت خود با دوربین گوشی تان یا دوربین دیجیتال بگیرید و به راحتی آن ها را با نرم افزار هایی مانند Canva و PicMonkey ویرایش کنید، و تاثیر آن می تواند قابل توجه باشد.

بهینه سازی نصاویر سایت به افزایش نرخ پرش کمک می کند

پیشنهاد برای مطالعه: تصاویر در طراحی وب چقدر تاثیر گذار هستند؟

از سوالات تحریک کننده و تامل برانگیز استفاده کنید

ترغیب بازدیدکنندگان به نوشتن نظرات خود راهی آسان برای بهبود میزان بانس ریت یا نرخ پرش سایت شما می شود، از آنجایی که گذاشتن یک نظر به طور معمول باعث می شود بازدیدکنندگان به صفحه دیگری هدایت شوند یا بخواهند صفحه مورد نظر را به طور اساسی بررسی کنند-هر دو آنها به عنوان بازدیدهای چند صفحه ای محسوب می شوند. گفتگو یا متنی که در وب سایت خود قرار می دهید را با مطرح کردن یک سوال که بازدیدکننده را مجاب به گذاشتن نظری بکند به پایان برسانید.

داستانی را تعریف کنید

اگه تمام موارد اشاره شده را انجام دادید و باز موفق به افزایش زمان ماندگاری کاربر در سایت نشدید، از قدیمی ترین ترفند موجود در کتاب بازاریابی استفاده کنید و یک داستان جذاب تعریف کنید. نه تنها محتوای مبنتی بر داستان سایت شما را از رقبا متمایز می کند، همچنین کمک می کند تا موانع ذهنی که همه ما نسبت به فروش داریم از میان برداشته شود. در عصری که روزانه تقریبا 5000 پیام بازاریابی دریافت می کنیم، این مسئله از اهمیت مهمی برخوردار است که می تواند نرخ پرش شما را کاهش دهد.

دیدگاه‌ها
اشتراک گذاری

There is 1 comment on this post
  1. بهمن 13, 1399, 2:44 ق.ظ

    aaaaⅼiii bood

    sedabardaran

پاسخ دهید